3 największe błędy podczas rozmowy o pracę!
Dowiedz się jak ich uniknąć!
❌ Brak przygotowania na temat firmy
❌ Skupienie uwagi tylko na sobie
❌ Brak pytań do pracodawcy
Nie chcemy pisać o oczywistych kwestiach, jak punktualność czy poprawny ubiór. Skupiliśmy się na tych mniej oczywistych ale bardzo istotnych błędach
❌ Brak przygotowania na temat firmy
Jeżeli nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie: Co wiesz o naszej firmie? To popełniasz ogromny błąd. Zadając takie pytanie, pracodawca może sprawdzić czy przygotowałeś się do rozmowy.
✔️Jak uniknąć tego błędu? Przygotuj się przed rozmową, zapoznaj się z ofertą i działalnością firmy w której chcesz pracować.
Wszelkie informacje na temat firmy możesz znaleźć na stronie internetowej w zakładce „O nas” oraz na portalach społecznościowych: Facebook, LinkedIn
❌ Skupienie uwagi tylko na sobie
Pamiętaj, że rozmowa kwalifikacyjna nie jest o Tobie. Jest o wartości jaką możesz wnieść do firmy, kiedy będziesz już jej pracownikiem. Nie zaczynaj rozmowy od pytań o pensje i benefity, skup się na tym co TY możesz zaoferować firmie.
✔️Jak uniknąć tego błędu? Nie przechwalaj się! Mów o swoich dotychczasowych osiągnięciach i obowiązkach, tak by zaznaczyć dopasowanie do stanowiska na jakie aplikujesz. Mów o tym jaką wartość wniesiesz dla firmy.
❌ Brak pytań do pracodawcy
Pod koniec rozmowy, bardzo często pada pytanie „Czy ma Pan/Pani jakieś pytania?”.
To moment w którym możesz się wykazać, więc nie odpowiadaj „NIE”. Osoby, które nie zadają pytań często postrzegane są jako myślące bezkrytycznie i niezorientowane w temacie.
✔️Jak uniknąć tego błędu? Ważne by zadać pytanie, jednak nie może to być pierwsze lepsze pytanie, które mógłbyś sprawdzić w Internecie ? Oto 3 przykładowe pytania jakie możesz zadać:
>Jakie są kolejne kroki w procesie rekrutacyjnym?
>Czego nowego będę mógł nauczyć się w Waszej firmie?
>Co lubi Pan/Pani najbardziej w tej Firmie?
Liczymy, że na kolejnej rozmowie kwalifikacyjnej unikniesz tych błędów ?
POWODZENIA!?