Sposób na ciekawe szkolenia – Szkolenia w naszej opinii to dzisiaj pracowniczy obowiązek. Bardzo często termin szkoleń nie jest postrzegany jako atrakcyjne wydarzenie z perspektywy pracownika. Zadaniem pracodawców jest w takim wypadku zorganizowanie spotkania poszerzającego kompetencje tak, aby zaciekawić i zmotywować pracownika do poszerzania swojej wiedzy. Jednym z kluczowych elementów poza samym materiałem szkoleniowym jest oczywiście obiekt, w którym odbywać się będzie szkolenie.

Oczywiście podstawą i jednym z najlepszych narzędzi służących do zorganizowania szkolenia jest analiza potrzeb rozwojowych. Wykonanie takie zabiegu pozwoli przede wszystkim ustalić w jakim kierunku powinniśmy poszerzać kompetencje naszych pracowników.

Często powstaje pytanie co pracodawcy powinni zrobić, aby przeprowadzone działania nie okazały się marnotrawstwem czasu i funduszy?

Występuje wiele czynników wpływających bezpośrednio na efektywność przeprowadzonego szkolenia. Wiele wniosków oraz autopsja pracodawców wskazuje na to, że ważne jest nie tylko skoncentrowanie na celach i przebiegu szkolenia, ale także całokształcie jej oprawy. Z wielu badań wynika, że przeprowadzanie działań szkoleniowych na terenie przedsiębiorstwa często demotywuje pracowników. Bardzo ważnym aspektem jest zmiana otoczenia i przeprowadzenie ciekawego i skutecznego szkolenia na terenie atrakcyjnego obiektu szkoleniowego. Im większą i atrakcyjniejsza ofertę usług dodatkowych posiada obiekt tym lepiej. W wielu przypadkach oczywiście wystarczy sama zmiana otoczenia. Przeprowadzenie wydarzenia w obiekcie wypoczynkowym nad morzem, czy w górach znacznie bardziej zachęca pracowników do skorzystania z możliwości poszerzania swojej wiedzy. Takie podejście umożliwia pracownikom także odpoczynek od codziennych obowiązków oraz daje możliwość zrelaksowania.

W sytuacjach niekorzystnych np. gdy pracownicy są zmuszanie do wykorzystywania swoich urlopów na rzecz skorzystania z szkolenia bardzo często negatywnie wpływa na końcowy efekt. Zmęczony i zestresowany pracownik nie będzie dobrym uczestnikiem. Przełoży się to także bezpośrednio na jego wydajność, podejście do pracy i kreatywność.

Obecnie na rynku posiadamy szeroką gamę obiektów oferujących dodatkowe atrakcje takie jak spa, wellness, lub zajęcia sportowe połączone z integracją zespołu. Skorzystanie z takiej oferty pozytywnie wpłynie na podejście pracowników do szkolenia. Pracownik będzie mógł skorzystać z nabycia dodatkowej wiedzy jednocześnie otrzymując możliwość zrelaksowania się.

Podsumowanie takiego wyjazdu szkoleniowego wspólną integracją jest bardzo dobrym zabiegiem poprawiającym podejście pracowników do szkoleń. Takie eventy budują mocny zespół i pomagają efektywnie przyswajać wiedzę.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej jak zorganizować ciekawe szkolenie koniecznie skontaktuj się z nami.

Ciekawe szkolenia