Dotacja na rozwój twojego biznesu, którą możesz wykorzystać na wiele sposób niesie za sobą szereg korzyści. Oczywiście Bezzwrotność różnych form dotacji to główna zaleta korzystania z takiej formy wsparcia. Przedsiębiorstwa nie muszą zabezpieczać środków finansowych, które oddane zostają instytucją dotującym. Większość różnych dotacji z urzędu pracy, lub Unii Europejskiej czy gmin nie polega zwrotowi. Oczywiście istnieje szereg wytycznych, które należy spełnić aby takich środków nie musieć zwracać. Podstawowym warunkiem jest gwarancja dalszego prosperowania firmy przez okres przewidziany w zawartej umowie. Kolejnym warunkiem jest spożytkowanie pozyskanych środków zgodnie z ich przeznaczeniem. Dotacja musi zostać rozliczona, jednak w sytuacji, gdy pieniądze są spożytkowane zgodnie z przeznaczeniem oraz działalność firmy dalej trwa nie należy się o nic martwić. Głównym założeniem takich wymogów jest wyeliminowanie sytuacji, w których pieniądze mogą trafić do nieuczciwych przedsiębiorców. Zdarzają się sytuacje w których przedsiębiorcy uważają dotacje jako darowiznę czy darmową pożyczkę.

Dotacja najczęściej przyznawana jest nowym przedsiębiorstwom, czasami działające już na rynku firmy mogą liczyć na dotację na cele szczególne. Kwoty dotacji, wbrew powszechnej opinii, nie są niskie. Na ogół można liczyć na dofinansowanie rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych, a przy bardzo obiecujących projektach nawet większe.

Pozyskana dotacja często związana jest z szeregiem skomplikowanej dokumentacji, jednak jako firma AYP pomożemy tobie pozyskać środki oraz przeprowadzić cię przez cały projekt włącznie z rozliczeniem. Zapraszamy do kontaktu

Dotacja