Praca za biurkiem – konsekwencje zdrowotne.

Według badań przeprowadzonych przez  Uniwersytet w Cambridge, praca wymagająca spędzania ponad 8 godzin w pozycji siedzącej w połączeniu z niską aktywnością fizyczną są narażone o 60 proc. bardziej na ryzyko zgonu w ciągu najbliższych dwudziestu lat względem osób przesiadujących do 4 godzin dziennie. Co jest tego powodem? Jak temu zaradzić? O tym powiemy poniżej.

Siedzący tryb życia stał się zmorą wielu z nas. Wpływa na to częste wykonywanie swoich obowiązków służbowych właśnie w tej pozycji. Bardzo często spotykamy się z efektami takiego trybu życia w postaci: bólu pleców, głowy, ogólnego przemęczenia etc.

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, konsekwencji jakie mogą się z zbiegiem czasu nawarstwić. Właśnie dlatego skupmy się na metodach umożliwiających redukcje stresu poprzez rozluźnienie naszych mięśni oraz wprowadzenie odpowiedniej ilości aktywności fizycznej.
Zapewne pierwsze co przyszło Ci do głowy to zdrowy tryb życia. Godziny na siłowniach i litry wylanego potu jak widzimy to na wielu portalach społecznościowych- nic bardziej mylnego.

Osoba której praca to 9 godzin dziennie w pozycji siedzącej. Osobę posiadającą dwójkę dzieci  oraz masę obowiązków domowych. Na samym początku możemy wywnioskować, iż dana osoba nie ma zbyt wiele czasu aby aktywnie spędzać czas.

Rozwiązaniem na wszelkie dolegliwości bólowe, spięcia, kumulację stresu jest poświecenie 20 minut dziennie na tzw. rolowanie za pomocą np. wałków lub piłek. Rolowanie odżywia i nawadnia tkanki –stymuluje organizm, który doprowadzającą większe ilości krwi i odżywia oraz nawadnia tkankę. Wszelkie tego typu działania wpływają znacznie na naszą sprężystość oraz ogólne samopoczucie. Dodając do tego wieczorne spacery znacznie poprawimy nasza kondycje fizyczną jak i psychiczną przy stosunkowo małym wkładzie wysiłkowym.

Obecnie w internecie można napotkać wiele kursów, szkoleń związanych z odpowiednią praktyką dbania o swoją postawę oraz zdrowie. Dla wielu z nas okres pandemii nie był łaskawy więc bardzo gorąco zachęcamy do korzystania z niejednokrotnie darmowych materiałów szkoleniowych znajdujących się w sieci.

praca