Pracownik doświadczony, czy ambitny wymagający szkoleń?

Rynek pracy od lat zmaga się z dylematem związanym z rekrutowaniem pracowników aczkolwiek Obecny rynek przede wszystkim cechuję się kandydatami posiadającymi wieloletnie doświadczenie zawodowe lub ambitnymi bez wystarczającej wiedzy. Co ich różni ? Jaką opcję  wybrać ? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć.

Pracownik doświadczony prawdopodobnie posiada niezbędną wiedzę oraz umiejętności umożliwiające wykonywanie codziennych obowiązków zawodowych. Jest gotowym „produktem”, który niezwłocznie odnajdzie się w Twojej organizacji. Do głównych wad takie wyboru należą. Koszty rekrutacji – nie łatwo znaleźć takiego pracownika. Wynagrodzenie – jest ono znaczenie wyższe. Złe nawyki – każdy je nabywa nawet najlepsi.

Druga możliwość to potencjalny pracownik, która nie posiada praktyki. Dokonując takiego wyboru decydujesz się na inwestycję w formie kursów, które prawdopodobnie pozwolą Ci na przygotowanie współpracownika zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Przede wszystkim do głównych zalet takiego wyboru należą. Pozyskanie kandydata – jest dużo prostsze. Pensja – z racji braku odpowiednich umiejętności jest niższa ponieważ w rezultacie zyskujesz nowe spojrzenie na biznes.

Reasumując projekt KFS ( Krajowy Fundusz Szkoleniowy ) pozwoli Ci uchronić Twój budżet szkoleniowy przeznaczony na pracowników, umożliwiając podjęcie odpowiedniej decyzji. Pracownik będzie zadowolony ponieważ zostanie przeszkolony i zwiększą się jego kompetencje. Twoje przedsiębiorstwo zaoszczędzi finanse i będzie mogło spożytkować kapitał na inne cele.

Pracownik