CZWARTA FALA PONOWNIE DOTKNIE PRZEDSIĘBIORCÓW? PRZEDSIĘBIORCY MÓWIĄ NIE !

Rząd zapowiada, że nastąpi następna czyli czwarta fala koronawirusa, a gospodarka już trzęsie się ze strachu.

Co na to przedsiębiorcy ? Przedsiębiorcy są zdeterminowani i twierdzą, że nie będą się zamykać.

Podczas ostatnich rozmów rząd oświadczył, że opracowuje strategię na kolejny lockdown. Polska ma być podzielona na strefy, na poziomie powiatów. Rząd będzie brał także pod uwagę poziom szczepień w danym regionie.

Na czwartą falę przygotowują się również przedsiębiorcy, ale w całkiem inny sposób. Są przygotowani do przestrzegania niezbędnych procedur. Po ostatnim lockdownie, nie chcą powtórzyć takiej samej sytuacji. Pomimo zakazów prowadzenia biznesu, są gotowi na to aby dale prowadzić swoje firmy. Chcą normalnie prowadzić swój biznes i zarabiać normalne pieniądze.

Nie każda firma może przetrwać kolejną falę zamknięcia gospodarki. To byłby naprawdę ogromny cios, dla firm. Spowodowałoby to olbrzymie straty prowadzące do upadłości najemców i wynajmujących, czyli właścicieli galerii handlowych.

Następnym aspektem jest zaszczepienie pracowników. Średnie i większe firmy apelują aby pracodawcy mieli dostęp do informacji o zaszczepieniu pracowników. To wywołuje duże kontrowersje między pracownikami, jak i również podział między nimi.

Według eksperta nie powinno się wprowadzać ogólnego lockdownu. Powinien być  podzielony na regiony zwłaszcza tych, gdzie pojawi się większa liczba zakażeń oraz w miejscach, gdzie jest mniej zaszczepionych.

Hotelarze również zapowiadają, że nie mają zamiaru zamykać swoich hoteli, zwłaszcza, że obecnie mają dobry czas. Według prezesa Polskiej Izby Hotelarstwa branża hotelowa udowodniła, że potrafi się dostosować do obecnych obostrzeń, bez podstaw jej zamykania.

Polski nie stać na następne zamknięcie gospodarki, przedsiębiorcy również nie chcą tego robić wobec swoich branż. Nasz kraj stać na obostrzenia, ale nie na kolejny lockdown.

Przedsiębiorcy