Sztuczna Inteligencja (SI)  puka do drzwi każdej znaczącej branży.  Myślące maszyny moszczą sobie coraz więcej miejsca począwszy od opieki zdrowotnej do marketingu, transportu, finansów, prawa i edukacji. Również rynek pracy nieuchronnie musi się zmierzyć z tym przyszłościowym wyzwaniem.

Już teraz mnóstwo firm komunikuje się przez tzw. chatboty (czyli zautomatyzowane, ale też spersonalizowane rozmowy jakie toczymy z oprogramowaniem – obecnie, tylko na Facebookowym Messengerze, działa ich ok. 100 000). Z pewnością w branży human resources pojawią się wkrótce także i boty wspierające w szukaniu nowych miejsc pracy, odpowiedziach na częste pytania, a nawet w poradach mentorskich i coachingowych, na które będzie można się zdać. To oznacza dostęp do HRowych rozwiązań  niemal z każdego miejsca na świecie.

Trendy związane z pozaludzką inteligencją dostrzega już większość specjalistów zarządzających usługami HR. Firma ServiceNow przeprowadziła badania na 350 menadżerach z tej branży. Okazuje się, że aż 92 procent z nich jest przekonana, że przyszłość zarządzania ludzkimi zasobami wiąże się z wykorzystywaniem botów. Właściwie powoli przyzwyczajajmy się, że takie inteligentne oprogramowanie stanie się jednym z członków HRowego zespołu. Niemal dwie trzecie z badanych menadżerów uważa również, że pracownicy już teraz czują się komfortowo rozmawiając z chatbotami – mogą uzyskiwać potrzebne informacje w każdym czasie.

Sztuczna inteligencja, a właściwie jej wersja beta, dopiero zaczyna pukać do firmowych drzwi. Niemniej już teraz warto przygotować się na sprawne wdrożenie do działań HRowych tej rewolucyjnej technologii. Dobrze by choć jeden  pracownik działu we współpracy z firmowymi specjalistami od IT i Digital dostarczał zespołowi, który zajmuje się Zasobami Ludzkimi najnowsze wieści o usługach, produktach, programach związanych ze Sztuczną Inteligencją. Jesteśmy zaledwie w początkowej fazie zupełnie nowej rzeczywistości. Jednakże już  można śmiało zakładać, że prędzej czy później SI zmieni każdy aspekt HRowych procesów.

Skontaktuj się z nami

Dołącz do grona Klientów AY Prime i buduj z nami swoją przyszłość

Contact Form