W dzisiejszych czasach wiele firm zostało zmuszonych przenieść swój biznes właśnie do Social media. Założenie samego konta nie jest trudne. Właściwe poprowadzenie konta oraz promowanie produktów potrafi podnieść sprzedaż nawet o 200%. Właśnie dzięki mediom przypadkowe osoby mogą natrafić na twój profil. Wraz z rozwojem sieci również platformy dostosowują wygląd, układ oraz ułatwienia w oznaczeniu osób bądź firm.

Od kilku lat można zauważyć tendencję wzrostową influencerów oraz youtuberów zarówno w Polsce jak i na świecie. Są to nowe zawdy, które bez wątpienia przynoszą wiele zysków zarówno finansowych jak i osobistych. Bez wątpienia dzięki zasięgom takich osób możemy wiele zyskać. Warto zauważyć, że dzięki współpracy z infuencerami jesteśmy w stanie w zupełnie naturalny sposób przedstawić chociażby swoje produkty.

W ostatnim czasie również firmy które do tej pory działały bez używania mediów w dobie pandemii postanowiły wyjść naprzeciw. Doskonałym przykładem są salony kosmetyczne. Wiele z nich zaczęło nakręcać tutorial ze swojej pracy, filmiki instruktarzowe oraz rozrywkowe TIK TOKI.

Social media dodatkowo wyszły naprzeciw osobom poszukującym pracy. Nie od dziś wiadomo, że dzięki ogłoszeniom na różnych portalach społecznościowych jesteśmy w stanie znaleźć odpowiedniego i wykwalifikowanego pracownika. Bez wątpienia tego typu ogłoszenia mają większy zasięg i są bardzo pomocne w wybraniu odpowiedniego kandydata. Na dodatek wielu pracodawców przed zapraszaniem na rozmowy rekrutacyjne przegląda nasze profile. Warto o tym pamiętać.

Aktualnie w internecie można znaleźć wiele szkoleń związanych właśnie z prowadzeniem social media, zarówno dla początkujących jak i tych co już działają w mediach. Zdecydowanie tego typu szkolenia są bardzo pożądane w dzisiejszych czasach.

Czy wiesz, że..

Ilość użytkowników samego Facebooka to około 2,5 mld. Na dodatek jest jeszcze Linkedin gdzie znajdziemy około 400 mln oraz Twitter około 500 mln oraz instagram około 800 ml. Za pomocą tych portali definitywnie można dotrzeć do większego grona odbiorców, dlatego zachęcamy do korzystania z Social Media, w dzisiejszych czasach to MUST HAVE!

Social Media