Agencja Pracy Tymczasowej – świadczy usługi, których głównym zadaniem jest wsparcie procesu rekrutacyjnego. Dostarczenie na czas zweryfikowanych, a także pasujących do konkretnego profilu pracowników. Rok 2020 stał pod wielkim znakiem zapytania dla APT. Wiele firmy szukało w tamtym czasie oszczędności. W konsekwencji mocno ograniczono wsparcie Agencji Pracy minimalizując zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych.

W chwili obecnej widzimy jednak, iż znaczna część firm, szczególnie z sektora produkcyjnego, boryka się z problem pozyskania pracowników o odpowiednich kompetencjach. Jest to efekt nerwowych i krótkoterminowych działań z ubiegłego roku.

Czy warto współpracować z Agencja Pracy Tymczasowej?

Do zalet wynikających ze współpracy z APT możemy zaliczyć przede wszystkim możliwość elastycznego dostosowania wielkości zatrudnienia do obecnych potrzeb, elastyczność w rekrutacji, ogromną oszczędność czasu potrzebną na selekcje kandydatów oraz budowanie marki. Okres 18 miesięcy pracy przez APT umożliwia poznanie zdolnych, utalentowanych i zaangażowanych pracowników, co przekłada się na budowanie sprawdzonych zespołów.

Agencje pracy tymczasowej specjalizują się również w szybkim organizowaniu dodatkowego personelu. W wielu branżach oraz firmach charakteryzujących się dużą niestabilnością zamówień .  Liczy się terminowość dostaw, wtedy takie usługi nabierają kluczowego znaczenia.

Rok 2020 i 2021 przyniósł wiele zmian na rynku pracy. Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, pracodawcy nie mogą pozwolić sobie na podejmowanie pochopnych decyzji na poziomie doboru kadry pracowniczej. Konsekwencją złych, pośpiesznych i nieodpowiednich decyzji jest nie odpowiedni dobór pracowników. Stąd tak istotne stało się wsparcie ze strony APT, która świadczy profesjonalne usługi rekrutacyjne i doradcze.

Agencja Pracy Tymczasowej – Czym kierować się przy wyborze? 

Wybierając APT, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na możliwości i kompetencję osób tam pracujących. Dodatkowo ważnym elementem jest lokalizacja biur, baza kandydatów a także doświadczenie – poparte (najlepiej) referencjami zadowolonych klientów.

Elastyczne formy współpracy takie jak: praca tymczasowa, outsourcing pracowniczy czy doradztwo personalne w połączeniu z profesjonalnymi programami rekrutacyjno-kadrowymi pozwalają APT świadczyć swoim klientom usługi na najwyższym poziomie i z najwyższą skutecznością. Zdecydowana większość pracodawców korzystających z APT potwierdza, że jest to kluczowy element w utrzymaniu płynnego zatrudnienia w firmach.

Agencja Pracy Tymczasowej