Rozwój osobisty w dobie pandemii to temat przewodni czasów, w których przyszło się zmierzyć teoretycznie każdemu przedsiębiorcy.

Pandemia zmieniła życie prywatne i zawodowe wielu ludzi. Gwałtownie zmieniło się podejście do pracy oraz wszystkich z nią związanych spraw. Dzisiaj zupełnie inaczej postrzegamy siebie na wzajem oraz swoje wartości (także na rynku pracy). Gruntownym zmianom uległy nasze relacje towarzyskie.

Jak powinien wyglądać rozwój osobisty w dobie pandemii na prostym przykładzie?

Gwałtowne rozprzestrzenianie się wirusa w Polsce zaskutkowało wprowadzeniem wielu restrykcji. W dużej mierze dotknęły one segmentu gospodarki. Ograniczenie swobodnego przemiszczania się i kampanii mającej na celu zachęcanie do pozostania w domu w trosce o swoje zdrowie znacznie zredukowało wizyty w sklepach. Patrząc z innej strony, zamknięcie sektora HORECA ograniczyło możliwość korzystania z usług w tym segmencie. Doprowadziło to do drastycznego spadku obrotów w tej branży.

Ciężki okres dla przedsiębiorców stał się bodźcem do wprowadzenia zmian w modelach biznesowych.

Z uwagi na ograniczoną mobilność wiele firm w Polsce rozwinęła swoje systemy dostaw . Z reguły podstawowymi źródłami dochodu w wielu przypadkach są sklepy stacjonarne to wiele firm poszerzyło, lub całkowicie zmieniło swoje kanały sprzedaży. Rozwój osobisty pracowników odgrywa tutaj kluczową rolę. Aby wprowadzić obsługę nowych kanałów sprzedażowych wymagane jest oczywiście wprowadzenie odpowiednich systemów a następnie liczne szkolenia. Oczywiście przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z tego, że takie przedsięwzięcie rodzi za sobą szereg kosztów.

Istnieje szereg instrumentów, które w tym aspekcie mogą wspomóc przedsiębiorców przede wszystkim finansowo.

Liczne programy szkoleniowe oraz możliwości dotacyjne umożliwiają pozyskanie środków na szkolenia dzięki, którym przedsiębiorstwo może się rozwijać. W wielu przypadkach projekty zniechęcają do korzystania z nich ponieważ są skomplikowane. W tej sytuacji jako firma z wieloletnim doświadczeniem, która zrealizowała ogromną ilość projektów dotacyjnych zachęcamy  do kontaktu.

Rozwój osobisty